Jak odnowić łazienkę bez remontu?

Generalny remont łazienki wiąże się nie tylko ze sporymi kosztami, ale również i z dużą ilością czasu, który trzeba przeznaczyć na wykonanie kolejnych prac. Jak nietrudno się domyślić, nie wszyscy mają chęci, finanse i czas na tego rodzaju metamorfozy. Czy tania łazienka bez płytek to dobry pomysł? Czy remont łazienki bez skuwania płytek jest możliwy? Jeśli właśnie zastanawiasz się, jak odnowić łazienkę bez remontu, mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów, dzięki którym odnowisz swoją łazienkę stosunkowo tanio, bez pyłu i gruzu w całym domu.

Jak odnowić łazienkę? Wymień armaturę łazienkową!

Metamorfoza łazienki nie musi wymagać wymiany nowych płytek na stare, skuwania, zatrudniania kolejnych ekip remontowych i ponoszenia dużych kosztów, związanych z kolejnymi pracami. Wprost przeciwnie, aby odświeżyć łazienkę, wystarczy niekiedy zainwestować w nową aranżację, bez gruntownego remontu i bałaganu w całym domu lub mieszkaniu.

I tak remont bez kucia płytek można oprzeć na wymianie armatury łazienkowej i pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Sporo osób, które dawno nie robiły remontu, z pewnością zdziwi ogrom możliwości na współczesnym rynku. Wiele z nich można zobaczyć na stronie https://www.lazienkiabc.pl/, gdzie znajduje się oferta od wiodących producentów. Jak nietrudno zauważyć, wystarczy zakupić nowoczesne modele armatury łazienkowej, by nadać pomieszczeniu zupełnie innego charakteru. Umywalki w nieregularnych kształtach, podwieszane misy WC czy kolorowe baterie łazienkowe to dobry sposób, by nadać pomieszczeniu funkcjonalności, ale również dekoracyjnego charakteru. Całość można uzupełnić nowymi meblami w różnych wzorach, dzięki którym aranżacje łazienek nabierają świeżości, a układanie nowych płytek przestaje być koniecznością.

łazienka bez remontu

Remont łazienki bez skuwania płytek – malowanie płytek, naklejki i tapety

Mała łazienka bez płytek to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Płytki można bowiem zastąpić betonem dekoracyjnym, cementem czy szkłem, powiększającym optycznie pomieszczenie. Taka łazienka bez płytek będzie również znacznie tańsza w remoncie. Nie trzeba bowiem kupować kafelków, a sam remont nie będzie wymagał kucia ścian.

Ciekawym rozwiązaniem może być również malowanie płytek specjalnymi farbami. Aby jednak można było dokonać takiej metamorfozy łazienki, struktura płytek musi być nienaruszona. Kafle należy odtłuścić i wymyć, a następnie dokładnie wysuszyć. Powłoka z farby będzie odporna na ścieranie, wilgoć i środki chemiczne, wykorzystywane do czyszczenia. Na samo malowanie należy przeznaczyć kilka dni, wykorzystując przy tym dobrej jakości farby do malowania płytek.

Dobrą alternatywą dla malowania płytek ceramicznych mogą być również naklejki i tapety, które przykryją doskonale stare płytki, wprowadzając do pomieszczenia zupełnie inną aranżację. Z naklejek wystarczy tylko usunąć podkład i dokładnie docisnąć do ściany. Z kolej tapety winylowe możesz spokojnie nakleić na płytki ceramiczne, by odnowić ich wygląd. Taka tania metamorfoza łazienki przyniesie z pewnością oczekiwane rezultaty, bez konieczności czasochłonnego skuwania płytek i dodatkowych kosztów inwestycyjnych, związanych z gruntownym remontem łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 5 =